Specjalistyczne leczenie niepłodności i endometriozy

Przyczyny niepłodności są zwykle bardzo zindywidualizowane, dlatego jej leczenie również musi mieć indywidualny przebieg. Kluczem do sukcesu jej leczenia jest postawienie prawidłowej diagnozy i podjęcie adekwatnych kroków medycznych

Szacuje się, że endometrioza dotyka nawet 10% ogólnej populacji kobiet. Biorąc jednak pod uwagę wybrane grupy, odsetki te są znacznie wyższe.

Endometriozę diagnozuje się bowiem nawet u 1/3 kobiet cierpiących z powodu dolegliwości bólowych miednicy mniejszej i połowy kobiet mających problem z zajściem w ciążę.

Jest ona tym samym najczęstszą przyczyną niepłodności. Dotyka częściej kobiety w wieku rozrodczym, jednak chorują na nią również kobiety po menopauzie jak i młode, niemiesiączkujące jeszcze dziewczęta. 

Specjalistą w tej dziedzinie jest dr n. med. Cezary Wojtyła.

Jego szczególnym obszarem zainteresowań jest diagnostyka i leczenie endometriozy oraz niepłodności.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wieloletni członek zespołu Klinicznego Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. W. Orłowskiego CMKP przy ulicy Czerniakowskiej 231 w Warszawie. Jest to ośrodek trzeciego stopnia referencyjności, zajmujący się najbardziej skomplikowanymi przypadkami z zakresu położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej z obszaru całej Polski.

W 2016 roku Rada Naukowa Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie nadała mu stopień doktora nauk medycznych za rozprawę pt. "Zachowania zdrowotne kobiet ciężarnych w Polsce i ich wpływ na parametry urodzeniowe i stan noworodka po porodzie z uwzględnieniem wybranych wskaźników hematologicznych", którą obronił z wyróżnieniem.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu położnictwa i ginekologii, które ukazały się w najbardziej cenionych czasopismach naukowych. W swojej pracy naukowej zajmuje się wpływem różnych czynników na przebieg ciąży i stan noworodka, a także profilaktyką, diagnostyką i leczeniem raka szyjki macicy oraz poszukiwaniem nowych form diagnostycznych endometriozy.

Stale podnosi swoje kwalifikacje między innymi poprzez udział w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych. Uczestniczył również w stażach krajowych i zagranicznych, między innymi na Uniwersytecie Aberdeen w Szkocji. Współpracuje z Uniwersytetem w Mediolanie w ramach działalności naukowej dotyczącej nowotworów kobiecych narządów płciowych i piersi.

W 2017 roku otrzymał certyfikat IOTA - International Ovarian Tumour Analysis poświadczający umiejętności w diagnostyce guzów jajnika. Posiada również Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników uprawniający do wykonywania badań USG w ginekologii i położnictwie oraz Certyfikat Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy.

Należy do Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (European Society Of Human Reproduction And Embryology), Międzynarodowego Stowarzyszenia Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynaecology - ISUOG) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Diagnostyki Obrazowej Piersi (European Society of Breast Imaging).

Zajmuje się między innymi:

 • diagnostyką i leczeniem endometrioz
 • przygotowaniem do ciąży (poradnictwo prekoncepcyjne)
 • diagnostyką wczesnej ciąży
 • prowadzeniem ciąży fizjologicznej i wysokiego ryzyka
 • diagnostyka torbieli jajników
 • profilaktyką i diagnostyką onkologiczną (cytologia, diagnostyka HPV, kolposkopia, USG ginekologiczne)
 • opieką nad kobietami w okresie około- i pomenopauzalnym
 • leczeniem infekcji dróg rodnych
 • doborem środków antykoncepcyjnych
 • wykonuje USG ginekologiczne i położnicze
 • badania bakteriologiczne – posiewy

Informacja dla pacjentek z podejrzeniem/rozpoznaną endometriozą:
Pacjentki zapisujące się na wizytę po raz pierwszy, proszone są o kontakt z przychodnią lub zarezerwowanie wizyty trwającej min. 40 minut. Podczas takiej wizyty wykonane zostanie badanie USG. W przypadku wyboru krótszej wizyty nie będzie możliwości wykonania badania USG z uwzględnieniem nacieków endometriozy.

Pozwól Nam zadbać o Twoje zdrowie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.