shoes-g0f5652207_1920

Żylaki kończyn dolnych. Warto badać i leczyć

Żylaki kończyn dolnych (żylaki nóg) to poskręcane, pogrubiałe i pozmieniane patologicznie odcinkowe fragmenty żył, lokalizujące się najczęściej w obrębie podudzi. Są wynikiem schorzenia znanego jako przewlekła niewydolność żylna, dotyczącego najczęściej żył powierzchniowych oraz połączeń pomiędzy żyłami powierzchniowymi, a głębokimi – tak zwanych perforatorów.

Bezpośrednią przyczynę tego schorzenia stanowi niewydolność zastawkowa wyżej wymienionych żył, która może mieć podłoże zarówno wrodzone, jak i nabyte. Czynniki wrodzone to po prostu uwarunkowania genetyczne, natomiast do czynników nabytych upośledzających prawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych. W momencie pojawienia się żylaków, zalecane jest skonsultować się ze specjalistą. W naszej placówce przyjmuję doktor Adam Świercz - chirurg naczyniowy, flebolog. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W takcie studiów związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w SPCKS Banacha w Warszawie, gdzie był przewodniczącym koła naukowego.

Po studiach odbył staż w jednej z największych klinik flebologicznych na świecie u prof. Uldisa Maurinsa w Rydze, doskonaląc swoje umiejętności z zakresu małoinwazyjnego leczenia niewydolności żylnej oraz owrzodzeń. Odbył liczne kursy i szkolenia w tym m. in. kurs USG Doppler naczyń w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii oraz kurs kompresjoterapii Masterclass.

Specjalizuje się w diagnostyce oraz małoinwazyjnym leczeniu niewydolności żylnej, pajączków oraz owrzodzeń. Zajmuje się również problemami z zakresu chirurgii naczyniowej, pracując na co dzień w oddziale Chirurgii Naczyniowej w Ostrołęce.

Pozwól Nam zadbać o Twoje zdrowie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.